ХДФ – що це таке?
Багато хто знає, що таке МДФ, але не всі знають, що це тільки один з різновидів деревоволокнистих плит, інший вид таких плит називається ХДФ. Не всім знайома ця назва, що вона означає, і якими властивостями має цей вид будівельного матеріалу, у чому його відмінність від МДФ і де його застосовують. Якщо вас цікавить питання – “Що таке ХДФ?”, то ця стаття для вас.
Ціна від 684 грн шт.
Поняття ХДФ та його розшифровка
ХДФ – це не абревіатура, це написання звучання англійської абревіатури HDF (High Density Fiberboard), розшифровка дослівно перекладається як деревноволокниста плита високої щільності.
Відмінність ХДФ від МДФ
Обидва ці матеріали мають більше подібностей, ніж різниці, за своїми властивостями вони майже ідентичні. Головна відмінність ХДФ – це його більш висока щільність, яка знаходиться в діапазоні від восьмисот до тисячі кілограм на один метр кубічний, цей показник у МДФ знаходиться на позначці нижче 800.
Завдяки високій щільності, міцність ХДФ теж вища, тому більш тонка плита ХДФ не поступається за своєю надійністю більш товстою МДФ. Різниця в товщині майже вдвічі, плита високої щільності буває завтовшки три або чотири міліметри, а МДФ має товщину від шести міліметрів.
Виготовлення ХДФ
ХДФ виробляється з відходів деревопереробної промисловості або деревини санітарної вирубки, тобто тих дерев, які вимушено вирубують, щоб зберегти здорові насадження. Сировину висушують та подрібнюють. Далі, використовуючи високий тиск і температуру, деревні волокна пресують у задану форму і товщину.
ХДФ має нижчу ціну, ніж натуральне дерево, найчастіше ціна нижча, ніж у два рази. При цьому за своїми показниками ці плити можуть виступати як аналог деревини. ХДФ є порівняно новим матеріалом, який покликаний замінити ДВП, завдяки покращеним фізико-хімічним та екологічним показникам.
Застосування та властивості ХДФ
В основному ХДФ застосовується там де і МДФ.
Через свою високу щільність і міцність, ХДФ застосовують як підлогові панелі, з нього роблять чорнову підлогу. Завдяки цьому що ці плити добре переносять механічні дії, вони підходять для основи під ламінат або натуральний шпон.
Широке застосування плита високої щільності знайшла у меблевій промисловості. Через свою невисоку вартість із ХДФ часто виготовляють деталі та частини конструкцій, які приховані за фасадом корпусу. Наприклад, це може бути задня стінка меблів, дверцята шаф-купе, основа ящиків і так далі.
Мінімальні відхилення показника товщини роблять ХДФ ідеальним матеріалом для вирівнювання стін та підлоги. У нежитлових приміщеннях із ХДФ роблять підвісні стелі, які дозволяють приховати комунікації, вентиляцію та все, що необхідно сховати від очей, для більш естетичного вигляду приміщення.
У вагонобудуванні та автомобілебудуванні ХДФ використовується як матеріал для внутрішньої обробки вагонів, автобусів, трамваїв і т.д. На промислових виробництвах із цих дерев’яних плит виготовляють упаковки або багаторазову тару для нехарчових продуктів.
ХДФ знаходить широке застосування у різних сферах завдяки своїм корисним властивостям:
Існує два види плит ХДФ: шліфовані та декоровані:
Тепер ви знаєте, що це за диво-матеріал ХДФ, який коштує в рази дешевше, ніж натуральне дерево, але за своїми якостями не гірше, а десь навіть краще за нього. ХДФ легко та зручно монтувати, він дозволяє дати волю фантазії та створити щось нове та незвичайне у своєму інтер’єрі. Якщо ви обмежені у фінансах, можете сміливо замінити натуральну деревину плитою ХДФ.
Звʼязуйтесь з нами, будь-яким зручним для вас шляхом, всі контакти актуальні та ми завжди на звʼязку
м. Львів, вул. Гніздовського 2.
Заповнюйте форму зворотнього звʼязки і наші менеджери перетелефонують вам в найкоротший термін